<-----> <----->
Пошук по сайту
Авторизація
Логін:
Пароль:
Опитування

Новини

03.03.2015

ПАТ «АЗОТ» долучився до медичного проекту Міжнародної організації праці

Черкаський «АЗОТ» OSTCHEM долучився до проекту Міжнародної організації праці та ЮНЕЙДС «Добровільне консультування та тестування на ВІЛ для працівників», завдяки чому співробітники підприємства зможуть безкоштовно та анонімно здати аналіз на ВІЛ­-інфекцію.

На жаль, Україна залишається лідером в Європі за масштабами поширення ВІЛ-­інфекції. За оцінками експертів тієї ж ЮНЕЙДС, в Україні з ВІЛ-­інфекцією живе до 270 тисяч осіб. І тільки кожен другий знає про свій діагноз. Підступність цієї смертельно небезпечної хвороби полягає в тому, що вона може роками себе не проявляти. Симптоми, які в першу чергу повинні насторожити інфікованого, – це різке зниження імунітету, що супроводжується хронічними захворюваннями дихальних шляхів, наривами тощо.



– ВІЛ-­інфекцією можна заразитися лише через незахищений статевий контакт, або ж безпосередньо через кров. Проблема в тому, що ця хвороба давно вийшла за межі певних соціальних груп і може загрожувати кожному, – розповідає головний лікар МСЧ ПАТ «АЗОТ» Віктор Яловой. – Близько 90 відсотків людей, які живуть з ВІЛ, це люди віком від 15 до 49 років. Тобто, працездатне населення. Програма, запропонована Міжнародною організацією праці, повністю анонімна. Забір крові на підприємствах здійснюватиметься фахівцями центру профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД. У разі якихось підозр, інформація повідомлятиметься безпосередньо людині, яка здавала аналіз.

Як зазначив Віктор Яловой, в Україні діють закони, які захищають права ВІЛ-­інфікованих та хворих на СНІД людей. Зок­рема, гарантують їм право на анонімність, забороняють якимось чином принижувати їхню гідність чи обмежувати права. Щоб не виділяти ВІЛ-інфікованих в окрему категорію, не вести облік таких осіб тощо, в медицині вже багато років прийнято працювати з будь-­яким пацієнтом так, ніби він є потенційним носієм інфекції, тобто використовувати одноразові медичні інструменти, гумові рукавички тощо.

На Черкащині проект доб­ровільного консультування й тестування на ВІЛ впроваджує  Федерація профспілок  області та обласний центр профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД за участю обласного відділення ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» за підтримки Об’єднаної Програми ООН з ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС) і Фонду народонаселення ООН (ФН ООН). У ньому взяли участь великі підприємства й навчальні заклади Черкащини. «Азоту» буде надано близько 500 безкоштовних тест­-систем. Планується, що тестування можна буде пройти в березні.

За матеріалами Прес-центру ПАТ «АЗОТ» OSTCHEM

Возврат к списку